Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit 24. ročníku předávání cen Českého lva. Vše se letos točilo kolem filmu Masaryk, který získal rekordních 12 sošek.

Stal se nejlepším filmem roku, ale porota ocenila i režii, herecké výkony Karla Rodena a Oldřicha Kaisera, scénář, kameru, střih, zvuk, hudbu, scénografii, kostýmy a masky.

Nejlepší herečkou v hlavní roli se stala Michalina Olszanská, která ztvárnila Olgu Hepnarovou ve stejnojmenném snímku, a díky tomuto filmu si sošku za vedlejší ženský výkon odnesla i Klára Melíšková. Film Já, Olga Hepnarová byl nestatutárně oceněn i za filmový plakát.

Nejlepším dokumentem roku 2016 se stal Normální autistický film. V kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie zvítězil Zločin v Polné a sošku za nejlepší dramatický televizní seriál získala Pustina.

Nestatutární ceny pak získaly Kyjev Moskva (Cena Magnesia za nejlepší studentský film) a Anthropoid (Cena filmových fanoušků).

V průběhu galavečera panovala dobrá nálada, všichni byli usměvaví a dokonce i ochotně pózovali. A v gala jim to tak slušelo! Přesvědčte se sami v albu Český lev 2017.